توصــیه هـای سفــر
توصیه به سفرهای دسته جمعی و گروهی
خاطره انگیز ترین و البته ایمن ترین سفرها ، سفرهای گروهی هستند. بی شک اعضای خانواده یا گروه دوستان بهترین همسفران هستند. در سفرهای گروهی هزینه های سفر نیز کاهش می یابد. مسئولیت پذیری افراد بیشتر میشود و همبستگی گروه افزایش می یابد . زمانبندی برنامه ها بهتر صورت میگیرد و خستگی سفرکمتر است. البته سفر گروهی نیازمند رعایت فرهنگی و اصولی است که از الزامات این گونه سفرها به شمار می آید حساس بودن و مراقبت از وسایل همسفران، احساس یکرنگی با دیگران نپرداختن به مسایل شخصی و کنجکاوی نکردن در امور شخصی سایرین کمک کردن در صورت دارا بودن توان کمک رسانی به راهنما یا سایر همسفران، نداشتن حس ماجراجویی و رعایت محدودیت های قانونی ، دوری کردن از تک روی، رعایت حال همسفران و به خطر نیانداختن سلامت آن ها، اجتناب از بیان مطالب نابجا و رعایت فضای عمومی اخلاق در سفر احترام به سایرین و خوش اخلاقی در طول سفر با همسفران رعایت بهداشت در مکان های عموم ، حفظ مکان های تاریخی، طبیعی و محیط زیست با اجتناب از ریختن زباله و رعایت قوانین نمونه هایی هستند که باید مسافران سفرهای گروهی به آن ها اهتمام ورزند و سعی کنند در هرچه بهتر شدن سفر نقش سازنده ای داشته باشند
سفر گروهی :
یکی از موارد مهم در سفرهای گروهی سفر با تور می باشد در تورها حضور تورلیدر یا همان راهنمای گردشگری الزامی است راهنمایان گردشگری موظفند که از آغاز تا پایان سفر همراه گروه باشند تو را مدیریت کنند و اطلاعات لازم در سفر را به گردشران ارائه دهند راهنمایان تور افرادی هستند که صلاحیت اشان از طرف سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تایید شده و مجوز لازم برای هدایت تور را دارا می باشند. اگر با تور به سفر می روید حتما مفاد قراردادی را که با تور منعقد میکنید به دقت مطالعه نمایید.
اطلاعات سفر:
اطلاعات سفر نیمی از سفر است آنچه که سفر را برای ما دلپذیرتر میکند داشتن تجربه های خوب و شیرین از یک سفر است آنگاه که شما با زیبایی های بی نظیر در کنار صمیمی ترین افراد زندگی تان مواجه می شوید لحظات را با بهترین شکل خود سیر می کنید و دست به خلق خاطراتی می زنید که برایتان جاودانه می شود آنچه که باعث این همه میشود به حداقل رساندن مشکلات سفر و لذت بردن از همه آنچه در آن لحظه به آن دسترسی پیدا میکنید است . و این اتفاق نمی افتد مگر آنکه شما با آمادگی نسبت به سفر اقدام نموده باشید پس اطلاع از وضعیت منطقه و مسیری که طی میکنید و آمادگی نسبت به سفر اقدام نموده باشید پس اطلاع از وضعیت منطقه و مسیری که طی میکنید و آمادگی کافی قبل از سفر ، سفری به یاد ماندنی را برای شما فراهم میکند دسترسی به منابع خوب و قابل اعتماد که بخشی از آن نیز حاصل تجربه های مستقیم گردشگران پیش از ما بوده به ما کمک میکند تا با کمترین هزینه بیشترین بهره را از زمان سفر خود ببریم در تاریخ کهن ما سفرنامه های بسیاری نوشته شده است که در واقع به اشتراک گذاشتن یافته های گردشگران پیش از ما بوده است امروزه کتابچه های حاوی اطلاعات سفر همین نقش را در هرچه بیشتر لذت بردن از سفر برای ما فراهم میکنند.