مقصدت رو پیدا کن    
رویدادهای گردشگــری   
جشنواره شیره پزی مانیزان

شيره پزي در روستا، بعد از برداشت انگور و معمولا در پايان شهريورماه انجام مي‌شود كه علاوه بر تامين مواد غذايي مورد نظر جهت فروش، در تامين مالي خانواده نيز موثر است. براي پخت شيره از انگور كشمشي استفاده مي‌كنند، چون آب‌ دارتراست. از آب انگور علاوه بر شيره پزي، شربت و شيريني نيز درست مي‌كنند.علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد شیره انگور ملایر؛ به ابعاد مختلف فرهنگی و آیینی این مراسم پرداخته می شود. به همین خاطر است که هر ساله و همزمان با شیره پزی؛جشنواره ای شاد و مفرح توسط مردم و مسولین برگزار می شود. محل این جشنواره روستای زیبای ملایر است که مردمانی مهربان؛مهمان نواز و شاد دارد. در این جشنواره علاوه بر نمایش مراحل تهیه شیره انگور؛ عرضه محصولات با کیفیت مرتبط با انگور؛ نمایش و فروش هنرهای سنتی و صنایع دستی و جشن های مفرح زیادی برگزار می شود. بازدید از این جشنواره شاد به شما که شادی و فرهنگ غنی ایران زمین را دوست دارید؛ توصیه می شود. حتما لذت خواهید برد.

هرساله-پایان شهریور ماه

جشنواره گردوی تویسرکان

هر سال پاییز که می شود مردمان سخت کوش تویسرکان تدارک برداشت محصول می بینند. این تدارک و جنب و جوش بیشتر به جشن و جشنواره ای شبیه است تا فعالیتی اقتصادی. آری زمان برداشت گردو فرا رسیده و حال و هوای تویسرکان شکل دیگری است. گردو در تویسرکان فقط محصولی کشاورزی نیست بلکه عاملی است که در همه زوایای زندگی مردم رسوخ کرده و به عنصری فرهنگی و اجتماعی مبدل شده است. گردو در تویسرکان ارزش فرهنگی هم دارد علاوه بر ارزش اقتصادی. همه مردم در حال فعالیتند. نیزه، چولنگ، برک و سایر ابزار گردو تکانی را فراهم می کنند و جوانان ورزیده و کار بلد خود را برای تکاندن گردوها از فراز درختان سر به فلک کشیده آماده می کنند. یکی گردو می تکاند،یکی جمع می کند، یکی پوست گردو را جدا می کند و بچه ها هم در کنار این فعالیت ها بازی می کنند و شادند. خلاصه اینکه جشنی برپاست. مبادله و خرید و فروش گردو در همه جای شهر دیده می شود. تویسرکان پایتخت طلای سبز است و در هر نقطه از این دیار که قدم بگذاری درخت گردو را خواهید دید. با توه به همین ظرفیت های فرهنگی و کشاورزی است که هر ساله در اواخر تابستان و اوایل پاییز جشنواره گردو در تویسرکان برگزار می گردد. در این جشنواره، جشن گردوتکانی،بازی های بومی و محلی،سمینارهای علمی و تخصصی، نمایشگاه های صنایع دستی و جشنواره های های پخت غذاهای محلی و سوغات دیده می شود. در تویسرکان علاوه بر گردو،بادام،سماق،آلو،سیب و ... به وفور و با کیفیت عالی وجود دارد. اگر به خرید سوغات و صنایع دستی و طبیعت گردی علاقمندید، حتما یه تویسرکان سفر کنید و از لذت ببرید. اینجا بزرگترین ذخیره گاه ژنوتیپی گردوی جهان است. اینجا بهشت غرب ایران است.

هر ساله در اواخر تابستان و اوایل پاییز

جشنواره اسب کرد

حفظ و احیای نژاد اسب اصیل کرد در شهرستان بیجار و همچنین توسعه ورزش سوارکاری، توسعه گردشگری، اقتصاد و شناساندن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان بیجار از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

شهریور ماه هرسال

کنگره بین المللی شمس تبریزی

برگزاری کنگره شمس تبریزی در سطح بین‌المللی، زمینه‌ای برای مطرح شدن هر چه بیشتر شهر تبریز و حضور اهالی فرهنگ و ادب از سراسر جهان در پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 است.

1397/8/23

نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری

هر ساله در تمامی کشورهای صاحب صنعت نمایشگاهی دنیا، نمایشگاههایی به منظور ترویج صنعت سفر و گردشگری برگزار می گردد، که به عنوان ابزاری مناسب برای به نمایش گذاشتن داشته های فرهنگی، تاریخی، طبیعی یا صنعتی آن کشور به کار گرفته می شود .برخی از این کشورها این نمایشگاه را برای معرفی سوابق تاریخی خود برپا می کنند و بعضی دیگر تلاش در ارائه دستاوردها و تلاشهای چند دهه اخیر جامعه خود برای پیشرفت و توسعه دارند، ولی همگی تا حد امکان و تا جایی که ظرفیت تاریخی شان اجازه دهد (و یا حتی فراتر از ظرفیت واقعی) نقبی به گذشته خود می زنند و آنچه را که از گذشتگان برایشان به میراث باقی مانده با تبلیغات بسیار به سایر جوامع معرفی میکنند.شناساندن ظرفیتهای توریستی شهرها در کشورهایی که در این زمینه موفق عمل کرده اند موجب شده است تا صنعت گردشگری به یکی از مهمترین و یا حتی در بعضی، به اصلی ترین منبع درآمدهای ارزی این کشورها بدل شود. ولی آنچه در این بین مسلم و مسجل است اینکه این کشورهای موفق در شناسایی و یافتن توانمندیهای گردشگری سرزمین خود صحیح عمل کرده و در شناساندن آنها به سایر کشورها نیز از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند و در راستای این حرکت خود از نمایشگاهها نیز به عنوان یک ابزار بسیار مهم که در سطح بین المللی رسماً پذیرفته شده اند بهره می جویند. در کشوری همچون ایران که تنها سابقه تاریخی و فرهنگی تعداد انگشت شماری از کشورهای جهان با آن برابری می کنند هنوز اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و صنایع وابسته در حدود لازم و مکفی برای بسیاری از دست اندر کاران این صنعت عیان نشده و یا به تعبیری می توان گفت که تاکنون ابزار و امکان لازم برای شکل گیری گسترده آن مهیا نبوده است.همواره نام کشورهایی مانند ایران، یونان، مصر، چین و ایتالیا یادآور تمدنهای باستانی و قدرت و عظمت این تمدنها در دورانی هستند که هنوز شالوده بسیای از کشورهای فعلی جهان پی ریزی نشده بود.

4تا7شهریورماه1397

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی

نمایشگاه های تخصصی صنایع دستی در مکان، زمان و با اهداف معین به موضوعی خاص از گروه های صنایع دستی اختصاص دارد و با اهداف ذیل برگزار می شود : عرضه و نمایش هنرهای سنتی گسترش و اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، اسلامی و جلوگیری از نفوذفرهنگ بیگانه تعامل بین هنرمندان جهت ارتقاء سطح کیفی تولیدات ایجاد رقابت پذیری مناسب بین هنرمندان صنایع دستی در خصوص قیمت تولیدات ایجاد بستر مناسب به منظور عرضه و بازاریابی اقلام گروه های خاص صنایع دستی ایجاد فضایی مناسب جهت نمایش ابداعات و تبادل آخرین دستاوردها و تجربیات علمی و عملی در زمینه گروه های خاص صنایع دستی شناسایی، اانتخاب و معرفی هنرمندان برگزیده و نمونه در هریک از گروه های خاص صنایع دستی .

3 الی 9 شهریور ماه 1397

نمایشگاه لوازم خانگی

نمایشگاه لوازم خانگی تهران، یکی از مهمترین نمایشگاههای ایران در زمینه صنعت لوازم و وسایل خانگی محسوب می شود که نزدیک به دو دهه است که هر ساله برگزار می گردد. هجدهمین دوره این نمایشگاه از تاریخ های 01 تا 04 آذر 97 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا می شود. با لست ایونت در معرفی این نمایشگاه همراه باشید.

1 تا 4 آذر 97

نمایشگاه تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی (Hospitex)

3 تا 6 دی 97

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته TITE

نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رويداد رسمي نمايشگاهي کشورمان در حوزه صنعت گردشگري و هتل­داري است که در تقويم سازمان جهاني گردشگري ((WTO به ثبت رسيده و مورد تأييد و توجه سازمان مذکور است. دوازدهمین دوره این نمایشگاه از تاریخ 23 الی 26 بهمن 97 در مرکز نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد. با لست ایونت در معرفی این نمایشگاه همراه باشید.

23 تا 26 بهمن

نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی و صنایع وابسته

نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی (Advertising and Marketing) تهران از نمایشگاه های معتبر این حوزه در ایران است که هر ساله به منظور تبلیغات و آشنایی بیشتر با تکنیک های بازاریابی و فروش برگزار می گردد. پانزدهمین دوره این نمایشگاه از تاریخ های 12 الی 15 دی 97 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا می گردد. با لست ایونت در معرفی این نمایشگاه همراه باشید.

12 تا 15 دی 97

رویدادهــای گردشگــری