مقصدت رو پیدا کن    
رویدادهای گردشگــری   
برگزاری مراسم نوروز در روستاهای تاریخی استان کردستان

جشن نوروز به عنوان یکی از آیین های قدیمی در روزهای نخستین سال در مناطق شهری و روستاهای روستاهای پالنگان ،تنگیسر ،شیان ،نیر استان کردستان با حضور و استقبال پرشور مردم برگزار می شود. در این آیین سنتی مردم هر روستا با جمع شدن در یک مکان مشخص ضمن روشن کردن آتش با رقص محلی و خواندن آواز فرا رسیدن سال نو را جشن میگیرند.

دهه اول فروردین ساعت 9صبح تا عصر

موزه لوور در تهران

«این نمایشگاه شامل مجموعه‌ای بیش از ۵۰ اثر از تمدن‌های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال افریقا از‌جمله تمدن‌های سومر، آشور، هیتی، مصر باستان، یونان و روم باستان، مجموعه‌ای از نقاشی، طراحی و لیتوگرافی از آثار هنرمندان بزرگ اروپا چون اوژن دلاکروا و کامیل کورو است.»

همه روزه ازساعت 9 الی 17

مراسم سنتی هفت سین

آیین‌ها و برگزاری‌ آنها برخاسته از باورها، فرهنگ، تاریخ، مکتب، شیوه‌ زندگی، شرایط جغرافیایی، اسطوره‌ها و نیز نشان از خواست و آرزوهای خفته مردم هر سرزمین‌ است فلسفه زیبای آیین‌های خود را بدانیم چرا که همین آیین‌ها به جامعه سربلندی و به مردم سرزندگی می‌دهند. هفت سین نوروز یک سنت کهن پارسی است. این سنت از زمان باستان تا امروز همچنان جایگاه ویژه خود را نزد پارسیان حفظ کرده است. این سنت کهن دارای معانی ویژه و نیز نشانی از رمز و رازهای هوشمندانه زندگی نیاکان ماست.

فروردین ماه هرسال

جشنواره خلعت بهار

اين جشنواره از سال 84 از طرف شهرداريزنجان با مشاركت اداره كل ميراث‌فرهنگي استان به مناسبت آغاز سال نو و شروع سال جديد همراه با برنامه‌هاي جانبي و پربار و با استقبال بي‌نظير علاقمندان برگزار مي‌شود.

28اسفند ماه تا 13 فروردين

رویدادهــای گردشگــری